Automobilový průmysl

Automobilový průmysl, který vyžaduje neustálou kontrolu a testování. Mark-10 má využití v oblasti prvků bezpečnosti jako je testování bezpečnostních pásů, airbagů, atd. Ostatních mechanických dílů nevyjímaje. Kontrola ergonomie ovládacích prvků automobilu, jako jsou přepínače, páčky, atd. se děje také pomocí přístrojů Mark-10.

Materiálové rozpisky automobilů zpravidla obsahují mnoho různých typů pružin. Při testu tlačné pružiny se vzorek obvykle stlačí na stanovenou výšku a v tomto bodě se změří síla. Výsledný vztah síly vůči posunu se nazývá tuhostí pružiny (pružinová konstanta). Stejný postup se používá u tažných a torzních pružin.

V automobilech je rovněž řada elektronických ovládacích prvků, používaných řidičem, jako např. páčka směrových světel, tlačítka na ovládacím panelu klimatizace a tlačítka rádiového přijímače. Testuje se běžná síla, potřebná ke stlačení ovládacího prvku až do vytvoření kontaktu, nebo k zaskočení do požadované polohy.

Mezi další aplikace v automobilovém průmyslu patří síla potřebná k otevření západky dveří, test odtržení krimpované koncovky a test síly při svařování.

Výrobci dílů pro automobilový průmyslu

  • Ergonomie
  • Testování tlačítek, spínačů a přepínačů
  • Test airbagů
  • Test bezpečnostních pásů
  • Kalibrace momentových šroubováků
  • Kalibrace momentových nástrojů
  • Test ramen stěračů

Příklad sestavy na testování stlačení pružin, testování zkroucení pružin apod.

Příklad sestavy na kontrolu pružin naleznete na stránce Sestava pro testování pružin.

Příklady souprav pro kontrolu ergonomie nalezete Ergonomické soupravy.

Test bezpečnostních pásů Test pružin a dalších dílů Kontrola momentových nástrojů Test airbagů

Kontaktní formulář


Uděluji souhlas se zasíláním nabídek dle GDPR. Celé znění souhlasu a možnosti zrušení souhlasu naleznete ZDE.


captcha

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech