Letecký průmysl

Zkouška vytažení pinůPro zajištění bezpečnosti cestujících a výkonu letadel je měření síly a točivého momentu rozhodující. Týká se jak výrobců komponent, tak i leteckých společností či vojenských jednotek. Výrobky Mark-10 se používají v souladu s mezinárodními nebo interně vyvinutými standardy a každý den je využijete v rozmanitých aplikacích, jako je testování tahu drátů, pružin, točivého momentu spojovacích prvků a mnoho dalších.

 

 

Tahová zkouška skleněného vlákna:

Zobrazit celý seznam videí

Další příklady aplikací:

 • Testování pružin a tlumičů.
 • Zkouška tahu drátů.
 • Testování síly a točivého momentu číselníků a spínačů.
 • Aktivační síly tlačítek ovládání.
 • Zkouška točivého momentu ložisek.
 • Testování napětí kabelu.
 • Pevnost materiálů v tahu.
 • Ohybová pevnost materiálů.
 • Testování vytažení elektronických součástek.
 • Uvolňovací síla bezpečnostních pásů.

Případová studie: měření hmotnosti v beztížném prostředí

Projekt Zero Gravity Scale navržený studentyPozadí:

Měření hmotnosti je na Zemi relativně obyčejná záležitost, ale při absenci gravitace jde o dost náročnější proces. Za účelem usnadnění takových měření ve vesmíru vyvinul tým studentů středních škol z Tri-County Regional Vocational Technical High School (RVTHS) ve Franklinu specializovanou rotační stupnici využívající dva darované měřiče síly Mark-10.

Řešení:

Studenti v úzké spolupráci s NASA navrhli a sestavili úspěšný měřicí systém, nazvaný Zero Gravity Scale. Ke spřádací základně byli namontovány dva siloměry. K jednomu z měřidel byla připojena známá hmota, zatímco ke druhému měřidlu neznámá. Studenti byli schopni spočítat neznámou hmotnost výpočtem poměru dvou měření středové síly.

Zleva doprava: Steve Mate, technický ředitel Mark-10, studenti RVTHS, zaměstnanci NASA HUNCH a Mark Fridman, manažer prodeje a marketingu Mark-10Prototypový měřicí design byl vzat na palubu letadla Zero G, který simuluje použití systému ve vesmíru. Expertiment byl úspěšný a studenti byli vyzváni, aby zmenšili měřítko na zlomek jeho velikosti, aby bylo možné systém použít na mezinárodní vesmírné stanici.

Za tímto účelem daroval Mark-10 další dva miniaturní senzory, které lépe vyhoví omezeným rozměrům. Inženýři Mark-10 také dodali měřicí elektroniku s vlastním firmwarem, který automaticky vypočítá a zobrazí poměr obou měření na obrazovce.

Výsledná konfigurace:

 • dva měřiče síly M7-10
 • dva miniaturní snímače síly MR04-10
 • upravená elektronika z indikátorů 7i

Posudek:

"Partnerství mezi školami (Tri-Country), vládou (NASA) a obchodem (Mark-10) vytvořilo dokonalý trojúhelník, který je nezbytný pro vzdělávání a trénování budoucích vědců a techniků. Děkujeme Mark-10 za jejich dary a odborné znalosti, které vedly k obrovskému úspěchu Zero Gravity Scale."

Florence Gold, projektový manažer NASA HUNCH


Typické systémy

Měřiče Mark-10 jsou stejně jednoduché jako ruční měřidla. Nabízejí však zároveň i vícefunkční systémy založené na zkušebním stojanu, měřidlu, úchopech, softwaru pro sběr dat a příslušenství. K dispozici máte celou řadu systémových komponent, které umožňují konfiguraci systému, který bude vyhovovat požadavkům konkrétní aplikace.

Zjistěte více:


Letecký průmysl

Fotogalerie úchytů a řešení vhodných pro leteckých průmysl.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech